Úvod O nás Denník Kniha návštev e-Shop Ako pomôcť Viac Kontakt

Dobrovoľníci

Máte radi šelmy a chcete urobiť niečo užitočné?
Čo tak sa stať toto leto dobrovoľníkom projektu BEARS!


Čo vás čaká?

Projekt prebieha v nádhernom prostredí tatranskej prírody. Pohybujeme sa v teréne národných parkov Nízkych a Západných Tatier, kde ak máte šťastie môžete uvidieť medveďa, vlka dokonca aj rysa. Vyskytujú sa tu aj diviaky, jelene, srny, kuny, vydry, kamzíky, svište a orly ako aj ďalšie množstvo druhov.

Ponúkame vám príležitosť skúmať ekológiu medveďov ako aj vlkov v prírode. Terénna práca zahrňuje pochôdzky v lese, kde pôjdete po stopách šeliem a budete zbierať vzorky na analýzu. Toto všetko vás naučíme.

Taktiež nám pomôžete s ďalšou dôležitou súčasťou našej práce: vzdelávanie verejnosti. Dobrovoľníci v minulom roku spolupracovali pri vytvorení zaujímavých aktivít a hier, ktoré sme prezentovali na "Medvedích dňoch" na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. Podobná zábavno-náučná akcia sa bude konať aj tento rok 8.-9. augusta 2009.

Ukážeme vám niektoré preventívne opatrenia, ktoré sme zaviedli, aby sme ukázali, ako sa dajú redukovať problémy, ktoré majú ľudia s medveďmi či vlkmi. Vysvetlíme vám, aký význam to má pre dlhodobé prežitie šeliem. Možno budete mať príležitosť pomôcť pri takejto činnosti. Najväčší prínos z tohto pobytu budete mať, ak máte dostatočnú telesnú kondíciu, nezávislé myslenie a viete sa prispôsobiť. Dobré je, ak ovládate aspoň základy cudzieho jazyka, pretože sa stretnete s dobrovoľníkmi z rôznych krajín.

Kedy a kde?

Sídlime v Liptovskej Porúbke pri Liptovskom Hrádku. Ak nemáte vlastný odvoz, môžeme vás vyzdvihnúť na vlakovej alebo autobusovej stanici (cestovné poriadky). Ak prídete rýchlikom do Liptovského Mikuláša, ďalej sa dostanete miestnym spojom.

Aby sme vás mohli zaškoliť a pripraviť aktivity pre "Medvedie dni" je potrebné, aby ste prišli do pondelka 3. augusta, kedy začíname o 9h ráno. Očakáva sa, že ostanete minimálne jeden týždeň.

Koľko vás to bude stáť?

Poplatok na rok 2009 je 20,- eur (602,52 Sk) za prvý týždeň, s 50% zľavou pre študentov a mládež do 25 rokov. Ubytovať sa môžete v kempingu Borová Sihoť alebo v ubytovni alebo môžete využiť širokú škálu hotelov či privátov v blízkom okolí, podľa vaších možností a chute.

Počet miest pre dobrovoľníkov je obmedzený na 8 a rozhoduje poradie prihlásených. Rezervácia miesta prebehne následne po zaslaní zálohy. Kontaktujte nás e-mail, zašleme vám podrobnejšie informácie.

Kontakt

Svetlana Beťková
SWS - Slovak Wildlife Society
P.O. Box 72, Liptovský Hrádok
033 01 Slovakia
Tel: 044-5293752
Mob: 0905-239033
Email: betkova@slovakwildlife.org