Úvod O nás Denník Kniha návštev e-Shop Ako pomôcť Viac Kontakt

Dobrovoľnícka akcia

Zaujímate sa o život šeliem v našich lesoch?
Chcete im pomôcť aj tým, že zmenšíme konflikty s ľuďmi?
8.-10. januára 2010 vás pozývame na jedinečnú akciu

"Za vlkmi a rysmi"


Program

Uvítame všetkých tých, ktorí chcete pomôcť pri terénnom výskume a nezľaknete sa záľahy snehu či mrazivého počasia. Ponúkame vám príležitosť skúmať ekológiu vlkov ako aj rysov v prírode. Terénna práca zahrňuje pochôdzky v lese, kde pôjdete po stopách šeliem a budete zbierať vzorky na analýzu. Toto všetko vás naučíme.

Projekt prebieha v nádhernom prostredí tatranskej prírody. Sídlime v Liptovskej Porúbke pri Liptovskom Hrádku. Ak nemáte vlastný odvoz, môžeme vás vyzdvihnúť na vlakovej alebo autobusovej stanici (cestovné poriadky). Ak prídete rýchlikom do Liptovského Mikuláša, ďalej sa dostanete miestnym spojom.

Stretneme sa už v piatok večer, aby sme v sobotu a nedeľu mohli stopovať. Podrobnejší program zašleme všetkým prihláseným. V monitoringu sa bude pokračovať aj ďalší týždeň, budeme preto radi, ak sa aspoň niektorí z vás môžete pridať.

Pokyny

Maximálny počet účastníkov je 12. Záväzné je zaslanie pisomnej prihlášky (kontakt dole).

Vďaka podpore WAH je účastnícky poplatok iba 20,- eur (602,52 Sk), s 50% zľavou pre študentov a mládež do 25 rokov. Cena zahrňuje program aj členstvo v organizácii SWS na rok 2010.

Ubytovať sa môžete v ubytovni alebo môžete využiť širokú škálu hotelov či privátov v blízkom okolí, podľa vaších možností a chute.

Kontakt

Svetlana Beťková
SWS - Slovak Wildlife Society
P.O. Box 72
033 01 Liptovský Hrádok
Tel: 044 5293752
Mobil: 0905 239033
Email: betkova@slovakwildlife.org

Akciu organizuje Spoločnosť pre výskum, vzdelávanie a spolužitie
s prírodou, s podporou Wolves and Humans Foundation.