Úvod O nás Denník Kniha návštev e-Shop Ako pomôcť Viac Kontakt

Letný tábor 2006

"V krajine medveďa"

V dňoch 10.-14. júla 2006 v Liptovskom Hrádku prebiehal tábor zameraný na prírodu a angličtinu, ktorý organizovalo občianske združenie SWS v spolupráci so Správou NAPANT L. Hrádok. Spolu 13 detí vo veku 10-17 rokov z Liptovského Hrádku a okolia sa denne stretávalo s pracovníkmi NAPANTu a SWS, ktorí pozvali aj dobrovoľníkov z Anglicka a Španielska - Esther, Nicka a Alvara.

Deti sa prostredníctvom strážcov NAPANTu oboznámili s Národným parkom Nízke Tatry a mali možnosť stráviť aj noc v chate M.R.Štefánika. Na hrebeni ďumbiera pozorovali svište aj kamzíky a učili sa poznávať mnohé druhy rastlín. členovia SWS sa venovali hlavne téme medveď, ktorá je stále aktuálna. Cieľom bolo nielen dozvedieť sa základné informácie o medveďoch u nás aj vo svete, o ich správaní, ale aj čo robiť pri nečakanom stretnutí s ním a ako nájsť znaky jeho prítomnosti v prírode. Zážitkom bola návšteva Demänovskej ľadovej jaskyne, či jazda na lanovke z Chopka.

Nechýbali ani športové aktivity, kde si účastníci tábora overovali svoju rýchlosť. Výtvarné cítenie a zručnosti ukázali pri maľbe stôp zvierat na tričká, výrobe prívesku a spolu s maliarmi Esther a Nickom vytvorili obrovskú mapu svojich zážitkov. Tu sa k nám pripojili aj deti z CVč Lienka. Popri zábave sme sa snažili aj o čistenie okolia a deti pomáhali zbierať odpadky. Cieľ, vziať deti do prírody, učiť ich vážiť si, kde žijú a poznať svoje okolie, vedieť sa dorozumieť aj s ľuďmi z inej krajiny, bol splnený.

Tento tábor sa mohol konať aj vďaka finančnej podpore Komunitnej nadácie Liptov a partnerské organizácie Konta Orange a Slovenská sporiteľňa v rámci programu Klub darcov a SWS - Spoločnosti pre výskum, vzdelávanie a spolužitie s prírodou.

A plány do budúcnosti? Zorganizovať medzinárodný tábor s účasťou detí z viacerých krajín.