Úvod O nás Denník Kniha návštev e-Shop Ako pomôcť Viac Kontakt

Didaktické materiály

"Po stopách medveďov"

Publikácia slúži ako pomôcka pre učiteľov na hodiny prírodopisu, etiky, environmentálnej výchovy, alebo pre prírodovedné krúžky a centrá voľného času. Jednotlivé aktivity sú vhodné pre deti a mládež od 8 do 16 rokov.

Na 26 stranách sa dozviete množstvo informácií a zaujímavostí zo života medveďov u nás aj vo svete, ich výskyte, potrave, znakoch v prírode, vývoji či vzťahu rôznych kultúr k týmto zvieratám. Čo je mýtus a čo skutočnosť? Čo robiť pri stretnutí sa s medveďom? Vydáme sa po stopách zvierat v lese. Nájdete tu príbehy, krížovky, doplňovačky, veselé kresby a fotografie, hru, kvíz a iné aktivity zamerané na tvorivosť, empatiu a riešenie problémov. Kapitoly je možné ľahko kopírovať a úlohy dopĺnať na pracovných listoch. Pre učiteľov nechýbajú metodické pokyny a riešenia úloh.

Symbolická cena: €1,50 + poštovné
(Pri väčšom odbere je možná zľava, kontaktujte nás.)

Stiahnite si PDF (4,3 MB)

"Po stopách vlkov"

Publikácia slúži ako pomôcka pre učiteľov na hodiny prírodopisu, etiky, environmentálnej výchovy, alebo pre prírodovedné krúžky a centrá voľného času. Jednotlivé aktivity sú vhodné pre deti a mládež od 10 rokov a viac.

Na 36 stranách sa dozviete množstvo informácií a zaujímavostí zo života vlkov u nás aj vo svete, ich výskyte, potrave, znakoch v prírode, vývoji či vzťahu rôznych kultúr k týmto zvieratám. Čo je mýtus a čo skutočnosť? Je vlk nebezpečný pre človeka? Čo robiť pri stretnutí sa s medveďom? Vydáme sa po stopách zvierat v lese. Nájdete tu príbehy, krížovky, doplňovačky, veselé kresby a fotografie, kvíz a iné aktivity zamerané na tvorivosť, empatiu a riešenie problémov. Kapitoly je možné ľahko kopírovať a úlohy dopĺnať na pracovných listoch. Pre učiteľov nechýbajú metodické pokyny a riešenia úloh.

Symbolická cena: €2 + poštovné
(Pri väčšom odbere je možná zľava, kontaktujte nás.)

Stiahnite si PDF (7,8 MB)

Vznik tohto materiálu bol umožnený vďaka podpore the World Wide Fund for Nature (WWF), Alertis - fund for bear and nature conservation, the World Society for the Protection of Animals (WSPA) a finančnému daru turistov z Veľkej Británie. V roku 2005 podporu poskytli: Ministerstvo školstva SR v rámci programu "Enviroprojekty 2005", Komunitná nadácia Liptov a partnerské organizácie Konta Orange a Slovenská sporiteľňa v rámci programu Klub darcov. Za nezištnú pomoc pri realizácii srdečne ďakujeme OZ Tatry a the Wolves and Humans Foundation.

Objednávky na emailovej adrese info@slovakwildlife.org