Úvod O nás Denník Kniha návštev e-Shop Ako pomôcť Viac Kontakt

Náučný film

SWS vďaka dohode so spoločnosťou The Safety in Bear Country Society a Distribution Access, môže poskytnúť videokazetu (VHS) za €5 alebo DVD za €8 + poštovné pre školy a vzdelávacie inštitúcie na neziskové vzdelávacie účely. Informácie a objednávky:

SWS, P.O. Box 72, Liptovský Hrádok 033 01.
Tel.: 044-5293752 E-mail: info@slovakwildlife.org

Slovenské vydanie filmu "Ako byť v bezpečí na území s výskytom medveďov" (angl. Staying Safe in Bear Country) poskytuje nielen informácie, ktoré majú význam pre bezpečnosť človeka, ale aj obohatí vaše vedomosti o živote a správaní sa medveďov hnedého a čierneho. Rady popredných odborníkov vám pomôžu predísť nečakaným stretnutiam a znížiť riziko útoku. Zaujímavé pozorovania vzájomného správania medveďov sú kľúčom k poznaniu ich motívov aj pri stretnutí s človekom. Film bol natočený v Severnej Amerike, ale keďže na Slovensku žije ten istý druh medveď hnedý, väcšina rád sa dá uplatniť aj u nás.


VHS/DVD, 48 min. (Stiahni scenar filmu ako PDF dokument)

Film je rozdelený do týchto častí:

  1. úvod
  2. biológia medveďov
  3. rozdiely medzi druhmi
  4. správanie
  5. stretnutie s medveďmi
  6. útoky
  7. preventívne opatrenia
  8. opakovanie a záver

Originál prezentovala spoločnosť The Safety in Bear Country Society v spolupráci s The International Association for Bear Research and Management. Slovenskú verziu pripravila SWS - Spoločnosť pre výskum, vzdelávanie a spolužitie s prírodou.