Úvod O nás Denník Kniha návštev e-Shop Ako pomôcť Viac Kontakt

Súťaž 2009

ODMENENÍ ŽIACI V SÚŤAŽI 2009
"O čom snívajú medvede?"

Milí žiaci a učitelia!

Ďakujeme za všetky vaše príspevky do súťaže "O čom snívajú medvede?", ktorých sme obdržali tento rok rekordný počet, spolu viac ako 1900 prác! Zúčastnilo sa 133 škôl z 51 okresov Slovenska. Zo zahraničia nám zaslali príspevky základné umelecké školy zo Srbska a z Maďarska. Vyhodnotiť také množstvo prác nebolo ľahké a museli sme dať prioritu tým, čo zodpovedali úplne tohtoročnej téme, ktorá mala byť popudom zamyslieť sa nad tým, o čom snívajú medvede, čo si želajú, predstavujú, z čoho majú strach...

Z vašich prác sme sa dozvedeli, že medvede zaručene najčastejšie snívajú o včelom mede, medvieďatkách či bohatej zásobe lesných plodov na zimu. Niektoré medvede však snívajú aj o tom, že by si do brlohu na zimu vzali aj celý kontajner s odpadkami. A zase iné sú naladené športovo, že by si zajazdili napríklad na lyžiach, či korčuliach. Dokonca by si zašli aj na kolotoč či zahrali v rokovej kapele. Vašimi nápadmi ste nás nielen obohatili, ale aj zabavili.

Do úvahy pri vyhodnocovaní sme brali nielen nápad a jeho spracovanie ale aj to, ako sa vám podarilo výtvarne či literárne vystihnúť tieto zvieratá, ich životné potreby či hrozby. Sme radi, že vás téma zaujala a dúfame, že ste sa pri prácach rovnako dobre zabavili ako aj niečo nové dozvedeli.

Ďakujeme všetkým sponzorom za skvelé ceny a ochotným pani učiteľkám Jane Khouri a Svetlane Beťkovej, st. za pomoc pri ocenení prác.

S pozdravom

Mgr. Svetlana Beťková
Education and public relationsČervenou sú vyznačené okresy, odkiaľ sme dostali práce do súťaže

Propozície súťaže 2009 "O čom snívajú medvede?"

VI. ročník literárno-výtvarnej súťaže organizuje SWS -
Spoločnosť pre výskum, vzdelávanie a spolužitie s prírodou
s podporou Alertis - fund for bear and nature conservation and the EAZA European Carnivore Campaign
.