Úvod O nás Denník Kniha návštev e-Shop Ako pomôcť Viac Kontakt

Galéria

Nie každý má možnosť vidieť medveďa vo voľnej prírode. Vám, ktorých toto majestátne zviera rovnako fascinuje, ho chceme priblížiť aj formou galérie fotografií a videonahrávok. Avšak hlavným cieľom našej práce nie je získavať čo najlepšie zábery. Niektoré z fotiek sú vytvorené počas práce v teréne alebo sú portrétmi medveďov v zajatí. Vy sami môžete prispieť a posielať fotografie a videá z vašich zážitkov s medveďmi, ktoré radi uverejníme na stránke.

Týmto nechceme nikoho pobádať, aby sa vystavoval riziku, ktoré môže nastať pri fotení medveďa. Treba si uvedomiť, že nadšený fotograf, ktorý sa pohybuje potichu a približuje zámerne k medveďovi, porušuje bezpečnostné rady. Osobne poznáme prípad fotografa, ktorý sa vyhol zraneniu medvedicou len o chlp. Tiež sme boli svedkami toho, ako nedisciplinovaní turisti riskovali, keď naháňali medveďa s fotoaparátom. Preto vás prosíme, v každom prípade sa chovajte rozumne a zodpovedne.

Fotky a videá majiteľa autorských práv, ktorým je SWS (iné autorstvo sa neuvádza) sa môžu reprodukovať bez predchádzajúceho písomného súhlasu majiteľov práv na neziskové vzdelávacie účely, ak je zdroj uvedený. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupnenie tohoto obsahu alebo jeho časti verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom na iné ciele je bez predchádzajúceho písomného súhlasu majiteľov práv zakázané. Ak chcete použiť akýkoľvek materiál od iných autorov, prosím kontaktujte nás.

Foto: R. Rigg, R. & R. Dobrovodskí